Zone: Delhaize Blog Top
Zone: Delhaize TLF Header Small
THE LION'S FOOTPRINT
Minder plastic. Minder CO2. Minder verspilling.
Met ons actieplan The Lion’s Footprint zetten we ons in voor het klimaat. We lanceren verschillende initiatieven om onze ecologische voetafdruk te verkleinen.
Zone: Delhaize Blog Subnavigation
Zone: Delhaize Blog Item Top
14/05/2019
Bananen hebben toch een natuurlijke verpakking? Dus weg met het plastic!
Initiatief #2 - Bio-fairtrade bananen voortaan zonder verpakking verkrijgbaar.
Samen met onze leveranciers hebben we ervoor gezorgd dat we voortaan onze bio-fairtrade bananen in bulk aanbieden. Sinds januari 2019 vind je ze dus zonder plastic verpakking terug in de winkel. Een logische switch die ons plastic-afval met maar liefst 20 ton per jaar vermindert.
Waarom waren ze ervoor wel verpakt?
Wist je dat bioproducten en niet-bioproducten volgens de wetgeving absoluut niet met elkaar in aanraking mogen komen? Daarom zijn bioproducten vaak verpakt. Want daarvan ligt een kleiner volume in de winkels, dus kost dat het minste plastic. Om dat plastic nu te elimineren, moeten we ervoor zorgen dat de bio- en niet-bioproducten in het hele proces gescheiden blijven en dat ze niet naast elkaar liggen in de winkel. We maken hun verschil duidelijk door een natural branding label of sticker.
Resultaat? 20 ton plastic minder per jaar!
Resultaat op jaarbasis?
-20
Andere artikels voor jou ...
Interessant artikel?
Lees ook meer over volgende onderwerpen:
Zone: Delhaize Blog Banner
Zone: Delhaize Blog Item Bottom
Zone: Delhaize Blog Bottom
Heb je vragen?
Dan horen we het graag! Stuur een mail naar klantendienst@delhaize.be